6TH ANNUAL
BIG RIVER RUNNING COMPANY
FOREST PARK FESTIVAL
===============================================
Forest Park/Central Fields September 10, 2011

EVENT #2 - JUNIOR VARSITY GIRLS 4K WHITE DIVISION

Place TmPl Time Pace No. Name Year Tname
1 1 16:54.2 6:49 2013 Monica Lingbeck FR Parkview
2 17:00.6 6:51 2224 Merran Waller FR Principia
3 2 17:14.0 6:56 3331 Madeleine Prince FR Mexico
4 17:23.5 7:00 1846 Emilee Pierce SO North County
5 3 17:30.6 7:03 3208 Savannah Paletta SR Villa Duchesne
6 4 17:32.5 7:04 1740 Alexandra Adelman SR Mehlville
7 5 17:34.5 7:05 3328 Shelby Hobbs SR Mexico
8 17:35.7 7:05 1164 Kristen Keeney SO Jefferson
9 6 17:38.5 7:06 2732 Danielle Wagner SO St. Clair
10 7 17:50.5 7:11 3230 Genevieve Mattingly SO Visitation Academy
11 17:55.7 7:13 57 Zabada Abouelhana SO Barat Academy
12 8 17:56.7 7:14 2246 Lorena Medina-Ramos JR Ritenour
13 9 17:59.0 7:15 3218 Colleen Dulle JR Visitation Academy
14 10 18:03.8 7:17 2248 Tayler Rose JR Ritenour
15 11 18:07.1 7:18 1751 Cheyenne Littlefield SO Mehlville
16 12 18:13.0 7:20 612 Lauren Tihen SO Fort Zumwalt East
17 13 18:13.3 7:20 3234 Elle Nowogrocki FR Visitation Academy
18 14 18:15.0 7:21 3210 Brianna Smith JR Villa Duchesne
19 18:17.9 7:22 1821 Ashley Armstromg JR Normandy
20 18:19.0 7:23 215 Samantha Werdel SR Clayton
21 15 18:20.5 7:23 3155 Kate Frailey FR Ursuline Academy
22 16 18:22.0 7:24 2728 Nicole Souders FR St. Clair
23 17 18:30.8 7:27 3221 Katie Herman SO Visitation Academy
24 18 18:33.5 7:28 3226 Allie Lall FR Visitation Academy
25 19 18:37.0 7:30 1748 Anna Hofmeister SO Mehlville
26 20 18:38.0 7:30 615 Sarah York SO Fort Zumwalt East
27 21 18:46.2 7:34 1759 Erika Sonneville JR Mehlville
28 22 18:47.0 7:34 2018 Hailey Walker SO Parkview
29 23 18:50.5 7:35 2717 Kelly Barns SR St. Clair
30 24 18:51.3 7:36 2243 Daisia Baker JR Ritenour
31 25 18:58.2 7:38 2015 Chloe Ragain FR Parkview
32 26 18:58.8 7:39 3079 Evan Jones SR Timberland
33 27 18:59.1 7:39 3327 Katlyn Brashear SO Mexico
34 28 19:00.7 7:39 2818 Francesca Schmitt FR St. Francis Borgia Regional
35 29 19:03.0 7:40 3225 Komal Kumar SO Visitation Academy
36 30 19:03.0 7:40 2812 Bethany Ottens SO St. Francis Borgia Regional
37 31 19:07.0 7:42 2048 Sierra McKie JR Parkway North
38 32 19:07.5 7:42 2697 Ashley Haupert FR St. Charles West
39 33 19:09.5 7:43 3084 Annica Quitenbach JR Timberland
40 34 19:11.6 7:44 3074 Brittney Gibson JR Timberland
41 35 19:13.8 7:45 3332 Lauren Ransom FR Mexico
42 36 19:13.8 7:45 3209 Nicole Saville JR Villa Duchesne
43 37 19:16.3 7:46 2688 Jill Armbruster FR St. Charles West
44 38 19:18.8 7:47 3201 Kate Franey SO Villa Duchesne
45 19:21.8 7:48 1944 Kendra Kohler SO Oak Ridge
46 39 19:22.5 7:48 3150 Meg Brady JR Ursuline Academy
47 40 19:23.0 7:48 2719 Brenda Deaton JR St. Clair
48 41 19:24.4 7:49 2009 Erica Batson SO Parkview
49 19:26.6 7:50 1730 Nadja Fochtmann SR McCluer South-Berkeley
50 42 19:30.5 7:51 3078 Hannah Hufford SO Timberland
51 43 19:32.6 7:52 2704 Mackenzie White JR St. Charles West
52 44 19:33.6 7:53 3231 Maddie Menzenwerth SO Visitation Academy
53 19:34.8 7:53 2754 Maria Cottone SO St. Dominic
54 45 19:37.5 7:54 2011 Stephanie Greene FR Parkview
55 46 19:40.0 7:55 2692 Chelsea Dopp SO St. Charles West
56 47 19:40.3 7:55 2799 Ashton Dietrich SO St. Francis Borgia Regional
57 48 19:45.6 7:57 3083 Elizabeth Pisarek SO Timberland
58 49 19:52.0 8:00 2696 Shelby Gross SR St. Charles West
59 50 19:53.2 8:01 2694 Katie Gesell FR St. Charles West
60 19:56.8 8:02 59 Nicolette Lucido JR Barat Academy
61 51 19:57.0 8:02 3090 Lauren Wortman FR Timberland
62 52 19:57.8 8:02 2158 Katie Breakfield SO Pattonville
63 53 19:58.0 8:02 3197 Ellen Bruntrager SO Villa Duchesne
64 54 19:59.2 8:03 2702 Kendall Smith SO St. Charles West
65 55 20:00.8 8:04 3152 Elizabeth Buckley SO Ursuline Academy
66 20:02.8 8:04 2771 Courtney Williams FR St. Dominic
67 20:04.0 8:05 1946 Tori Morgan FR Oak Ridge
68 20:05.2 8:05 3236 Julia Steger JR Visitation Academy
69 56 20:06.6 8:06 987 Devonna Townson FR Hazelwood Central
70 20:07.0 8:06 1845 Martha Peacock FR North County
71 57 20:07.5 8:06 2725 Kim Pelton SR St. Clair
72 20:07.7 8:06 2217 Suzannah Guthrie SO Principia
73 20:07.8 8:06 2698 Katlyn Huber JR St. Charles West
74 20:08.6 8:07 1166 Juyeong Park JR Jefferson
75 58 20:13.5 8:09 2053 Sarah Schroeder JR Parkway North
76 59 20:16.0 8:10 2806 Olivia Hill SO St. Francis Borgia Regional
77 60 20:19.3 8:11 3198 Natalie Buck SO Villa Duchesne
78 61 20:19.8 8:11 2803 Olivia Haddox SO St. Francis Borgia Regional
79 62 20:21.0 8:12 2156 Riley Ayers SO Pattonville
80 63 20:25.8 8:14 2816 Janie Rudloff SO St. Francis Borgia Regional
81 64 20:27.6 8:14 3089 Monica Witzke SO Timberland
82 65 20:28.0 8:15 2166 Taelor Mason SO Pattonville
83 20:29.5 8:15 3122 Dani Boulware SO Troy Buchanan
84 66 20:29.8 8:15 2721 Jessica Hardin FR St. Clair
85 20:29.8 8:15 58 Andrea Koenemann SO Barat Academy
86 67 20:30.3 8:15 979 Madison Jarrell SO Hazelwood Central
87 20:40.3 8:19 1728 Janae Boykin SR McCluer South-Berkeley
88 68 20:41.7 8:20 604 Kaitlyn Clarke SO Fort Zumwalt East
89 69 20:42.2 8:20 3166 Olivia Passafiume FR Ursuline Academy
90 70 20:48.5 8:23 2247 Selena Murillo SO Ritenour
91 71 20:49.5 8:23 3325 Mikayla Beasley FR Mexico
92 20:50.8 8:24 3227 Elizabeth Lanham FR Visitation Academy
93 72 20:52.5 8:24 2050 Mary-Kate Mudd SO Parkway North
94 73 20:54.5 8:25 607 Amelia Fowler SR Fort Zumwalt East
95 74 20:58.7 8:27 2042 Celina Fajardo FR Parkway North
96 75 20:59.0 8:27 3156 Olivia Griffin SO Ursuline Academy
97 21:01.2 8:28 2768 Sylvianne Schilling JR St. Dominic
98 76 21:02.5 8:28 603 Alexis Bingham SO Fort Zumwalt East
99 21:03.1 8:29 214 Bianca Vannucci SR Clayton
100 21:03.5 8:29 2762 Emily Kothe JR St. Dominic
101 77 21:06.3 8:30 2804 Bethany Haskins SO St. Francis Borgia Regional
102 21:06.5 8:30 1494 Raneisha Johnson FR Lift For Life Academy
103 78 21:07.5 8:30 605 Erin Elmendorf SO Fort Zumwalt East
104 79 21:09.0 8:31 3157 Morgan Hartenstein SO Ursuline Academy
105 21:11.8 8:32 3080 Kayla Kocsis FR Timberland
106 21:13.0 8:33 2807 Stephanie Holdmeyer SO St. Francis Borgia Regional
107 21:15.5 8:34 1843 Kuranda Horton SO North County
108 80 21:24.3 8:37 982 Keyona Rogers FR Hazelwood Central
109 81 21:35.8 8:42 3161 Mackenzie Lee SO Ursuline Academy
110 21:36.3 8:42 206 Maurgerite Daw SR Clayton
111 82 21:39.5 8:43 1758 Natalie Shirley FR Mehlville
112 21:40.3 8:44 3123 Katie Cryts SO Troy Buchanan
113 83 21:42.0 8:44 3213 Bridget Walsh SO Villa Duchesne
114 21:43.0 8:45 3149 Katie Barton SO Ursuline Academy
115 21:43.0 8:45 3153 Rachel Efken SO Ursuline Academy
116 21:43.5 8:45 1729 Nia Chatman SR McCluer South-Berkeley
117 21:43.8 8:45 2809 Margaret McGowan SO St. Francis Borgia Regional
118 84 21:47.3 8:46 2723 Hannah Kierns SO St. Clair
119 85 21:48.5 8:47 1743 Erin Enger SO Mehlville
120 21:52.8 8:49 3070 Lauren Cain SO Timberland
121 21:55.6 8:50 60 Ellie Troughton FR Barat Academy
122 86 21:58.3 8:51 980 Brilynn McNeal JR Hazelwood Central
123 21:58.8 8:51 210 Lily Kanefield SR Clayton
124 21:59.5 8:51 1162 Grace Fraser SO Jefferson
125 22:02.8 8:53 3214 Mj Wattles SO Villa Duchesne
126 22:03.2 8:53 3235 Natalie Rao SO Visitation Academy
127 22:13.4 8:57 3151 Abbey Brynac SO Ursuline Academy
128 22:21.0 9:00 3199 Margaret Cavanaugh SO Villa Duchesne
129 87 22:22.3 9:01 2170 Nicole O'Neill JR Pattonville
130 22:22.8 9:01 2731 Hannah Tomasovic FR St. Clair
131 22:24.5 9:01 3057 Christina Kofoed JR Sullivan
132 22:31.3 9:04 3170 Natalie Wagner FR Ursuline Academy
133 22:41.5 9:08 2724 Kay Light JR St. Clair
134 22:42.8 9:09 1560 Shanon Barton SR Lutheran South
135 22:43.0 9:09 2718 Madison Bohannan FR St. Clair
136 22:51.2 9:12 2691 Jamie Cassagrande SO St. Charles West
137 22:58.8 9:15 2216 Haley Chichester JR Principia
138 88 22:58.8 9:15 2173 Yareli Urbina JR Pattonville
139 23:01.0 9:16 2808 Brooke Ley SO St. Francis Borgia Regional
140 23:04.5 9:18 1825 Lamisha Smith JR Normandy
141 23:09.8 9:20 2729 Sky Souders SO St. Clair
142 23:11.0 9:20 3081 Erin McGuire FR Timberland
143 23:11.3 9:20 3073 Rachel Funken FR Timberland
144 89 23:16.3 9:22 975 Sherell Barbee SO Hazelwood Central
145 23:18.5 9:23 3154 Helen Fabick FR Ursuline Academy
146 23:19.2 9:23 3130 Chelsea Moore SO Troy Buchanan
147 23:21.8 9:24 3265 Bria Robinson JR Whitfield
148 23:29.5 9:28 3087 Jessica Song FR Timberland
149 23:40.5 9:32 3196 Mara Brown JR Villa Duchesne
150 90 23:46.5 9:34 3333 Kirby Webber SO Mexico
151 24:03.2 9:41 3167 Leigh Rocca JR Ursuline Academy
152 24:05.7 9:42 3172 Sydney Wilhelms FR Ursuline Academy
153 91 24:06.0 9:42 614 Reagan Winsett SO Fort Zumwalt East
154 24:08.5 9:43 606 Emily Evans SO Fort Zumwalt East
155 24:10.8 9:44 3060 Taylor Smith SO Sullivan
156 24:12.2 9:45 3178 Jojo Robinson FR Valley Park
157 92 24:14.5 9:46 976 Chelsea Cottner SO Hazelwood Central
158 93 24:42.3 9:57 2171 Barbara Pogue SO Pattonville
159 24:44.8 9:58 1565 Petra Orescanin JR Lutheran South
160 24:46.7 9:59 1165 Katie Krenzke JR Jefferson
161 24:55.0 10:02 2814 Rachel Rice SO St. Francis Borgia Regional
162 24:59.3 10:04 3164 Brooke Messmer SR Ursuline Academy
163 25:05.8 10:06 3086 Brooke Schulte SR Timberland
164 25:07.0 10:07 245 Amira Mellion JR Confluence Preparatory Academy
165 25:12.3 10:09 3162 Paulena Licavoli FR Ursuline Academy
166 25:15.5 10:10 2220 Clara Newsom JR Principia
167 25:16.5 10:11 2720 Hannah Hampton JR St. Clair
168 94 25:24.8 10:14 2052 Annalise Ruzicka FR Parkway North
169 95 25:59.2 10:28 2250 Emily Waters SO Ritenour
170 96 27:40.5 11:09 3330 Shannon Lansford JR Mexico
171 97 27:49.8 11:12 978 Darrah Higginbotham SO Hazelwood Central